ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Како се краде во скопски ГТЦ: Купувачка за неколку секунди остана без новчаник и телефон

1 мин читање

Утрово купувачка која посетила продавница за чевли во скопски ГТЦ останала брз својот новчаник и мобилен телефон откако била ограбена од непозната жена. Кражбата може јасно да се види на снимката од безбедносните камери, а која оштетената муштерика ја објавила на социјалните мрежи.

– За да не се случи на некој друг! Дали некој ја препознава особата? Денеска во ГТЦ во 11 чсот во дуќан за чевли, таа влегува и краде мобилен и новчаник и ги става под нејзината јакна. Случајот е пријавен во МВР, но секоја информација е добредојдена, пишува оштетената на Фејсбук.

https://www.facebook.com/shpaunova/videos/2406862749330209/

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0