ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Славни > Кејт Мидлтон повторно бремена Кралското семејство се уште не ги демантираше гласините.

Кејт Мидлтон повторно бремена Кралското семејство се уште не ги демантираше гласините.

На Островото се шпекулира дека Кејт Мидлтон е повторно бремена и дека со својот сопруг принцот Вилијам го чека своето четврто дете.

Кралското семејство овие гласини не ги потврди, но не ги ни демантираше во официјално соопштение, како што е вообичаена пракса.

Доколку гласините се точни, тоа ќе биде четврто дете за Кејт и Вилијам, по Џорџ, Шарлот и Луис.

Британските медиуми пренесуваат дека извор близок до семејството изјавил дека Кејт рекла дека „сака барем три деца“.

Она што е сигурно е дека Меган Маркл и принцот Хари на пролет за прв пат ќе станат родители.