ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Ракомет > Кире е идол секаде и на сите!

Кире е идол секаде и на сите!

Осминафиналето во ракометната Лига на шампиони стартуваше со македонска пресметка меѓу Филип Талески и Кире Лазаров.

Битката на првиот дуел ја доби помладиот (Рајн Некар – Нант 34:32), а респектот во САП арената во Манхајм беше за Кире Лазаров.

Македонските фанови кои го следеа натпреварот на трибините во Манхајм го поздравија Лазаров со транспарент „Идол на сите генерации“.