ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Клиперси ја спасија честа на гостинските екипи

1 мин читање

Само екипата на Лос Анџелес Клиперс забележа победа на гостински терен на деветте натпревари од НБА лигата одиграни ноќта меѓу понеделник и вторник.

По оваа победа Клиперси се изедначија со Портланд и Мемфис на врвот на табелата во Западната конференција.


Резултати:

 

Шарлот – Бостон 117:112

Детроит – Кливленд 113:102

Индијана – Јута 121:94

Филаделфија Феникс 119:114

Атланта – ЛА Клиперс 119:127

Мемфис – Далас 98:88

Милвоки – Денвер 104:98

Њу Орлеанс – Сан Антонио 140:126

Сакраменто – Оклахома 117:113.

Пласман Западна конференција: Портланд, ЛА Клиперс и Мемфис 11-5 (победи-порази), Голден Стејт 12-6,…

Пласман Источна конференција: Торонто 13-4, Милвоки 12-4, Индијана 11-6,…

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0