ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Магазин > Кое куче најмногу ви одговара според вашиот хороскопски знак

Кое куче најмногу ви одговара според вашиот хороскопски знак

ОВЕН

Лицата родени во знакот на Овен се лидери, оптимисти и храбри. Доберман е идеален избор за нив.
БИК

Биковите се доверливи, одговорни и сакаат стабилност. Тибетански териер е раса која сака друштво и слепо го следи сопственикот. Верни се и послушни.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците се прилагодливи, љубезни и љубопитно. Тие се и натпросечно активни луѓе и потребно им е слично куче. Хаската е идеална за нив.

РАК

Припадниците на овој знак се чувствително и често ги следат своите емоции. За нив идеално куче е пит бул. Иако оваа раса ја прати лош глас, на неа и треба вистински водич.

ЛАВ

Луѓето родени во знакот на Лав важат за забавни и способни. Совршено куче за нив е мопс. Оваа раса брзо се прилагодува и сака да го усреќува сопственикот.

ДЕВИЦА

На Девиците им одговара куче кое нема да го нарушува нивниот ред и ќе се прилагодува на секојдневието. Англиски булдог е идеален избор на куче за нив.

ВАГА

Вагите ја сакаат природата и пред се се искрени. Џек расел териер е идеален за нив.

ШКОРПИЈА

Родените во знакот на Шкорпија сакаат да се наметнуваат, за нив совршена раса е Шкотски овчар. Тоа е интелигентно куче, пријателски настроено и послушно.

СТРЕЛЕЦ

Лицата родени во знакот на Стрелец сакаат авантура, љубипитни се и дарежливи. Златниот ретривер е идеално куче за Стрелците.
ЈАРЕЦ

Јарците се одговорни, самоуверени и сакаат да бидат независни. Шиба ину е расата за нив, оваа јапонско куче е слично по карактер со Јарците.

ВОДОЛИЈА

Водолиите се независни, но и љубопитни, страствени. Совршеното куче за нив треба да има и таков карактер. Идеален за нив е ирски териер.

РИБИ

Што се однесува до Рибите, тие се уметнички настроени, сочувствителни и интиутивни. Идеална раса за нив е Салуки.