ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Останати Спортови > Костовски: Се надевам дека ќе исполниме олимписка норма

Костовски: Се надевам дека ќе исполниме олимписка норма

1 мин читање

Македенските таеквондисти бележат сериозни резултати како на балканско, така и на европско и светско ниво.

Тренерот на таеквондо клубот „Бутел“ од Скопје,Дарко Костовски заедно со своите најдобри таеквондисти, Анамарија, Филип и Дејан  беа гости во утринската емисија на ТВ Сител.

Костовски истакна дека се надева дека нивниот најдобар таеквондист Дејан Ѓоргиевски ќе исполни олимписка норма.

Во продолжение може да го видите целото видео кое ви го пренесуваме:

Видео од емисијата ЈА САКАМ МАКЕДОНИЈА на ТВ Сител, за актуелностите и спортските резултати во олимпискиот спорт таеквондо!#ТКДБУТЕЛ#МакедонијаТаеквондоОсовено внимание да се обрне на почетокот 😁

Gepostet von Darko Kostovski am Donnerstag, 15. November 2018