ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Кошарка > Кошаркар со огромно срце: Лука израдува детенце

Кошаркар со огромно срце: Лука израдува детенце

1 мин читање

Лука Дончиќ имаше нова одлична ноќ во дресот на Далас Маверикс, но истата не ја круниса со победа на гостувањето кај Лос Анџелес Клиперс.

Словенецот забележа „трипл-дабл“ на паркетот, а по дуелот и покрај поразот покажа дека има големо срце и дека е голем човек.

Дончиќ на мечот носеше патики од „Најк“, од моделот „Леброн 12“, а по средбата реши да израдува едно детенце во публиката и да му ги подари.

Како изгледаше моментот, погледнете во продолжение:

Очите на детенцето блескаа од радост кога ги доби потпишаните патики од Лука, а американската јавност го поздрави потегот на тинејџерот кој е хит во НБА-лигата.

Дончиќ во „градот на ангелите“ го забележа четвртиот „трипл-дабл“ оваа сезона.

Извор: ГОЛ