ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Кошарката е прекрасна игра во која има убави и грди моменти

Работнички со победа ја почна серијата натпревари против МЗТ Скопје која, според проценките на познавачите, оваа сезона ќе биде мошне долга, можеби и со двоцифрен број дуели.

Можеби овој меч немаше големо резултатско значење бидејќи борбата тукушто почнува, но е многу важна за самодовербата пред продолжението од сезоната.

Во Градски парк се радуваат, но во Аеродром не се претерано тажни. Меѓу другото и поради тоа што имаат згуснат распоред и веќе за два дена им претстои натпревар во АБА 2.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0