ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Славни > Крвта не е вода: Синот на Шабан Шаулиќ пред полна кафеана го зема микрофонот и го запеа големиот хит на пејачот

Крвта не е вода: Синот на Шабан Шаулиќ пред полна кафеана го зема микрофонот и го запеа големиот хит на пејачот

Овие денови на интернет кружи видео од синот на трагично загинатиот пејач Шабан Шаулиќ кога во една прилика пеел пред полна кафеана.

Станува збор за Михајло Шаулиќ кој неодамна пеел пред полна кафеана и покажал колку е талентиран за тоа.

Михајло ја запеал песната на неговиот татко „Ајде среќа моја“, а ова е доказ дека и неговиот син, освен неговата сестра, пејачката Илда е талентиран за пеење.

Видеото инаку е направено на една приватна забава, погледнете.