ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Македонија > Кривична пријава за охриѓанец поради бесправно сечење на огревно дрво

Кривична пријава за охриѓанец поради бесправно сечење на огревно дрво

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.Ч.(60) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пустошење шума“ и „узурпација на недвижности“.

Во текот на феврури 2019 година на планина Галичица, од парцела во државна сопственост, пријавениот бесправно исекол поголема количина огревно дрво.

Дел од дрвата била пронајдени и одземени од вработени во шумска полиција.