ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Македонија > Куче нападна и касна жена на „Партизанска“, против сопственикот на кучето ќе биде поднесена пријава иуште едно куче скитник касна 24- годишна скопјанка во Аеродром

Куче нападна и касна жена на „Партизанска“, против сопственикот на кучето ќе биде поднесена пријава иуште едно куче скитник касна 24- годишна скопјанка во Аеродром

Во Полициската станица Карпош Е.Ј.(52) од Скопје, вчера во 17,30 часот пријавила дека истиот ден на булевар „Партизански Одреди“ била нападната и касната од куче сопственост на З.Д.(38) од Скопје во пределот на десната надлактица.

Против З.Д. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Во Полициската станица Аеродром, Т.С. (24) од Скопје, вчера во 18,15 часот, пријавила дека истиот ден околу 13,00 часот на булевар „Видое Смилевски Бато“ била касната од куче сиктник во пределот на левата рака.