ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Кошарка > Леброн може да пропушти уште неколку натпревари

Леброн може да пропушти уште неколку натпревари

Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс не беше во составот на дуелот со Сакраменто одигран ноќеска, а според најавите од САД, тој може да пропушти уште неколку натпревари.

Тренерот на тимот сака Џејмс целосно да закрепне од повредата на препоните пред повторно да с еврати на теренот.

Без Џејмс во тимот, ноќеска Лејкерси изгубија од Сакраменто со 117:116.