ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Лозано повторно заљубен

1 мин читање

Пејачот Влатко Лозаноски денеска на Youtube ја промовираше својата нова песна насловена како „Надеж“.

– Ви ја подарувам мојата 4-та песна за оваа година насловена „Надеж“ – напиша тој на својот Youtube канал.

Во видео-записот му прави друштво атрактивна девојка, со која Лозано изгледа како повторно заљубен.

Тој првпат сними видео во кој е во малку послободно издание, па ги изненади своите обожаватели. Лозано во спотот ја гушка, бакнува и соблекува манекенката Билјана Шкортова, која ја има главната женска улога во видеото. Тој доби пофалби за песната, но и комплименти за видеото.

„’Надеж’ е песна во која многу верувам и знам дека ќе ѝ се допадне на публиката. Песната и спотот се снимени уште на почетокот на годината, го имам истиот имиџ како и на ‘Километри”. Со мојот тим решивме дека сега е одлично време да ги почестиме љубителите на македонска музика со оваа балада“, вели Лозано.

Баладата „Надеж“ ја напишаа Лазар и Магдалена Цветкоски, а спотот го изработи „Веста продукција“.

Новата песна е дел од третиот албум на Лозано „Десет“, на кој ќе се најдат и „Километри“, „Јако, Јако“, „Камо тебе да те имам“, „Мандарина“, „Жена како ти“, „Како тебе нема друга“, „Пред да се раздени“ и „Бонбона“.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0