ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Магичната вечер на Дурант не го спаси Голден Стејт од пораз на дуелот со Торонто

1 мин читање

Шампионот Голден Стејт загуби од Торонто на домашен терен и покрај 30 поени што ги постигна Кевин Дурант. За „воините“ ова е 10-ти пораз од почетокот на сезоната во НБА-лигата.

Резултати на натпреварите одиграни ноќеска:
Шарлот – Детроит 108:107
Кливленд – Њујорк 113:106
Индијана – Милвоки 113:97
Филаделфија – Бруклин 124:127
Вашингтон – Бостон 125:130 (по продолжение)
Мемфис – Портланд 92:83
Њу Орлеанс – Оклахома 118:114
Далас – Атланта 114:107
Јута – Мајами 111:84
Сакраменто – Минесота 141:130
Голден Стејт – Торнот 93:113

Пласман Западна конференција: Денвер 18-9 (победи – порази), Голден Стејт 19-10, Оклахома 17-9, ЛА Клиперс 17-10, ЛА Лејкерс 17-10,…

Пласман Источна конференција: Торонто 23-7, Милвоки 18-9, Филаделфија 19-10, Индијана 18-10, Бостон 17-10,…

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0