ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести > Магла на Стража, Ѓавато и Плетвар

Магла на Стража, Ѓавато и Плетвар

1 мин читање

Намалена видливост од 30 до 50 метри поради магла утринава има на планинските превои Стража, Ѓавато и Плетвар.

Од јавното претпријатие „Македонија пат“ информираат дека од 05:40 часот е укината забраната за тешки товарни возила на патниот правец Маврово-Дебар која беше воведена поради врнежи од снег.

На останатите патни правци низ државата сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

Сообраќајот надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања.