ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Ракомет > Маестро Трпчески од Њујорк со поддршка за ракoметарите

Маестро Трпчески од Њујорк со поддршка за ракoметарите

Симон Трпчески од Њјујорк со свој став за Лазаров, Ристовски, Стоилов и другите.

Маестро Трпчевски кој во моментов е на светска турнеја за проектот “Македонисимо”  на својот Фејсбук профил излезе со директна поддршка за националниот тим кој се бори за подобар пласман на светското првенство и за настап на олимпијада.