ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Македонија > Маж од Алжир со лажен грчи документ сакал да влезе во Македонија

Маж од Алжир со лажен грчи документ сакал да влезе во Македонија

На 26.02.2019 во 20:40 часот на Граничниот премин „Табановце“, при пасошка контрола, било констатирано дека Б.Х.Ф.(29) од Алжир употребил туѓ документ за лична идентификација.

Тој на увид дал грчка лична карта на име Л.Н.(22), но при проверка било констатирано дека не му припаѓа нему.

Тој бил приведен и предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.