ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Македонија > Маж повреден во фабрика во Кичево- поради сериозноста на повредата префрлен во „Св. Еразмо“

Маж повреден во фабрика во Кичево- поради сериозноста на повредата префрлен во „Св. Еразмо“

На 22 февруари оваа година, околу 05 часот, во Итната медицинска помош во Кичево со повреди здобиени на работно место во фабрика во Кичево, донесен бил Д.М.(59) од Кичево, информираат од МВР Охрид.

Истиот, поради сериозноста на повредата, со медицинско возило е префрлен во  болницата „Св.Еразмо“ во Охрид  на понатамошно лекување.