ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Маж тешко повреден по пад додека поставувал осветлување

Д.П.(55) од Прилеп се здобил со повреди откако вчера околу пладне поставувал осветлување во сала на објектот на Универзитетот во Битола.

Тој паднал и се здобил со повреди.

На Д.П. му била укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0