ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Македонија > Маж тешко повреден по пад додека поставувал осветлување

Маж тешко повреден по пад додека поставувал осветлување

Д.П.(55) од Прилеп се здобил со повреди откако вчера околу пладне поставувал осветлување во сала на објектот на Универзитетот во Битола.

Тој паднал и се здобил со повреди.

На Д.П. му била укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот.