ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Маж убиен со нож во кино додека гледал филм

Во кино во трговски центар во Полска за време на прикажување на детски филм бил убиен маж во кино салата, пренесуваат полските медиуми.

Телевизијата Н24 објави дека нападот се случил во градот Шчеќин, кога напаѓачот избодел двајца мажи со нож.

Портпаролката на полицијата потврди дека еден од двајцата мажи починал, објави АП. Напаѓачот е веднаш уапсен, но мотивот на нападот не е познат.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0