ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Макрадули во Белград на конференција за намалување на загадувањето во ЈИЕ

Заменик министерот за животна средина  просторно планирање Јани Макрадули, денеска и утре во Белград, ќе присуствува на министерската конференција „Иновативни решенија за намалување на загадувањето во Југоисточна и Јужна Европа“.

Конференцијата е во организација на Министерството за заштита на животната средина на Република Србија во партнество со Програмата за заштита на животната средина на ОН, и со поддршка на Министерството за заштита на животната средина, копното и морето на Република Италија и има за цел изнаоѓање на заеднички начини и мерки за спречување на загадувањето во овој дел на Европа. 

МИА

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0