ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Макрон го погодија со јајце во глава: Сите ја споделуваат оваа снимка, но вистината е малку поинаква

1 мин читање

Со оглед на тоа што последниве денови во Франција беснеат протести против поскапувањето на горивото, на социјалните мрежи се појавија снимки како претседателот Емануел Макрон на еден собир го гаѓаат со јајца во глава.

Многумина назначија дека е погоден со јајце на самитот Г20 во Буенос Аирес.

„Макрон е казнет зошто ја издаде својата земја“, „Додека демонстраните беснеат во Франција, Макрон добива јајце во глава на самитот Г20“, се некои од твитовите покрај објавените снимки.

Меѓутоа, вистината е малку поинаква. Всушност Макрон со јајце го погодија во 2017-та година и тоа кога не беше избран за претседател на Франција.

Инцидентот се случил кога во март 2017-та година Макрон посетил еден земјоделски саем во Париз.

Го погодиле среде разговорот со еден маж, а обезбедувањето реагирало брзо и го тргнало.

Во Франција во последните месец дена траат демонстрации против Владата поради поскапувањето на горивото и трошоците за живот, па веројатно некој затоа ја споделил оваа стара снимка од инцидентот со јајцето, а многумина помислиле дека настанал во Аргентина за време на самитот Г20.

Вчера во Париз се уапсени над 400 демонстранти по судирите со полицијата.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0