ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Ракомет > Малата убавица со тато: Филип Талески со ќерката Софија пред натпревар

Малата убавица со тато: Филип Талески со ќерката Софија пред натпревар

Ракометарот Филип Талески, кој е член на германскиот Рајн Некар Левен, стана татко на малата Софија.

Тој на теренот ја поведе со себе Софија заедно со останатите деца кои ги придружуваат играчите пред почетокот на натпреварот.

Талески доби брендирани патики со кои настапуваше на Мундијалот во Германија и Данска, каде покрај неговиот лик, беа и имињата на неговата сопруга Ена, како и на неговата ќерка Софија.