ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Музика > Мартина Митревска со спот за песната „Мое мило“ со која настапи на Макфест 2018

Мартина Митревска со спот за песната „Мое мило“ со која настапи на Макфест 2018

1 мин читање

Песната со која младата пејачка се претстави на „Макфест“ го доби свој видео запис

Младата Мартина Митревска годинава по вторпат настапи на „Макфест“ со прекрасна песна што раскажува за една среќна љубовна приказна наречена „Мое Мило“.

Музиката и текстот се на Ристо Самарџиев, а аранжманот на Кристијан Габроски.

Пред неколку дена излезе и видеоспотот за песната, кој е инаку прв спот на Мартина, а во продукција на Pyramid Production.