ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Мартина Митревска со спот за песната „Мое мило“ со која настапи на Макфест 2018

1 мин читање

Песната со која младата пејачка се претстави на „Макфест“ го доби свој видео запис

Младата Мартина Митревска годинава по вторпат настапи на „Макфест“ со прекрасна песна што раскажува за една среќна љубовна приказна наречена „Мое Мило“.

Музиката и текстот се на Ристо Самарџиев, а аранжманот на Кристијан Габроски.

Пред неколку дена излезе и видеоспотот за песната, кој е инаку прв спот на Мартина, а во продукција на Pyramid Production.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0