ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Славни > Мартинијан со извонредна изведба на големиот балкански хит

Мартинијан со извонредна изведба на големиот балкански хит

Мартинијан Кириловски ја прави горда Македонија со своите настапи во шоуто „Ѕвездите на гранд“.

Освен што е талентиран, тој е и амбициозен и вреден, па наоѓа време за извонредни преработки на големите музички хитови.

Овој пат Мартинијан брилираше во изведба на песната „Непријател“ која оргинално ја изведуваат Магла бенд и Наташа Беквалац.

Во видеото во продолжение, ќе се уверите во квалитетите кои ги поседува ова момче.

За неговата работа и живот, зборуваше со нас во ИНТЕРВЈУТО објавено во рубриката „Млади таленти“ на КУРИР.МК.

Само напред, Мартинијан.