ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Медитерански градини

За овој тип на градини, кои пленат со својата спонтаност и кои се релативно едноставни за одржување, најкарактеристични елементи се ароматичните растенија и теракотата. Еве неколку примери за типични медитеранските градини кои го привлекуваат вниманието со својата убавина.

 

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0