ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Милевски револтиран од СДСМ, заборави кој беше до нив 11 години во опозиција

ЛДП е 11 години опозиција со СДСМ. Единствена која беше коалиционен партнер на СДСМ кој издржал 11 години во опозиција и кој што не коалицирал со Никола Груевски, потенцираше во вчерашната емисија на 1ТВ, Горан Милевски, претседател на ЛДП.

Милевски разочаран од СДСМ нагласи дека друга партија во нивната коалиција од нашиот габарит нема. Тоа треба да се цени. Ние сметавме дека тоа ќе се цени меѓутоа за жал се забораваат. Кога ви е најтешко кој бил до вас, меѓутоа кога ви е добро вие него го потурнувате и му давате шанса на сите останати кои што сега како пчелите одат накај медот. Или мечката накај медот.

Оваа власт треба малку да спроведе дел од нашата програма и дел од она што е заедничко во програмата, појасни Милевски.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0