ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести > Мисајловски: Потребно е да стигне обновата на Македонија, за да има обнова во културата, уметноста и обнова на семејните вредности

Мисајловски: Потребно е да стигне обновата на Македонија, за да има обнова во културата, уметноста и обнова на семејните вредности

1 мин читање

Носителот на листа во изборната единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денес беше во посета на Бутел во манастирот св.Никола, каде што даде изјава за неговата посета.

-Денеска имам една убава можност повторно да бидам тука во Бутел, да разговарам со многу пријатели, познаници и да го прошириме гласот за обнова на Македонија.Денес сум исто така на едно преубаво место каде што позади мене може да видите, се наоѓа манастирот св. Никола. Место каде што навистина секој еден човек треба да одвои време да дојде да го посети, рече Мисајловски во изјавата.

Целосната изјава може да ја слушнете во продолжение.