ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести > Мицкоски: Во здравството владее хаос

Мицкоски: Во здравството владее хаос

1 мин читање

Министерот Венко Филипче исто како и неговиот шеф Зоран Заев, бесрамно ја лаже јавноста, не ги исполнува ветувањата, не може да се справи со состојбите, ги загрозува пациентите, не се грижи за медицинскиот кадар, им наштетува на граѓаните, објави на Фејсбук претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.