ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести > Мицкоски за преработката на „Некст Тајм“: Со оваа песна ќе продолжиме да работиме за Македонија

Мицкоски за преработката на „Некст Тајм“: Со оваа песна ќе продолжиме да работиме за Македонија

1 мин читање

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја поздрави одличната преработката на страта македонска песна „Нешто ќе те питам бабо“ од страна на дуото „Некс Тајм“.

-Со оваа песна растевме, со оваа песна ќе продолжиме да работиме, за нејзе, за Македонија. Одлично сработено дело. Македонија вечна! Браво момци, напиша на својата Фејсбук страница Христијан Мицкоски.