ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести > Мицкоски за РСЕ: Заев сака да ги украде изборите

Мицкоски за РСЕ: Заев сака да ги украде изборите

1 мин читање

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за „Радио Слободна Европа“, вели дека премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев сака да ги украде претседателските избори, затоа, додава тој, ВМРО-ДПМНЕ инсистира на предвремени парламентарни избори.

Тој најавува дека ќе стори се што може за да го поништи процесот на уставни измени кои доведоа до промена на името на државата. Сепак тој не прецизира кои се следните чекори на ВМРО-ДПМНЕ.

-Ќе видите кои ќе бидат чекорите и ќе видите кои процеси ВМРО-ДПМНЕ ќе ги промени во иднина. Така што јас би бил навистина внимателен, ја разбирам потребата од откривање сензационализми предвреме. Но јас би бил внимателен навистина во чекорите кои се одат еден по друг – вели Мицкоски.