ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Многу земјотреси во регионот, почувствувани и во Македонија

Многу земјотреси од рано наутро го тресат Балканот и Европа.

Вчера се стресе и Македонија, поточно Дојран каде се почувствува потрес од Грција со јачина од 3 степени.

По силниот потрес на Закинтос има многу потрес и денеска во Грција со јачина од 2 и 3 степени.

Се тресе и Турција, и Романија, а последниот потрес е со јачина од 3,3 степени по Рихтер.

Силни потреси од 3 степени има во Турција.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0