ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Наинголан: Нема да играм повеќе за Белгија

Фудбалерот на Интер, Раџа Наинголан не планира да игра повеќе во националниот тим на Белгија поради конфликт со селекторот Роберто Мартинез.

Четириесет и пет годишниот селектор не го зеде популарниот „нинџа“ на светското првенство во Белгија ова лето поради тактички причини.

– Нема да играм повеќе за националниот тим на Белгија. Бев наврден деке не добив покана за светското првенство без никаква посебна причина. Играв одлично на Евро 2012 и не знам зошто не ме зедоа за светското. Не разбирам зошто постојано ме критикуваат. Играм 50 натпревари на сезоната, а на светското во тимот на Белгија имаше некои кои не играа во клупските тимови, прокоментира Наинголан, цитиран од „ЕСПН“.

МИА

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0