ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Магазин > Народен лек против кашлица, бронхит и ларингит

Народен лек против кашлица, бронхит и ларингит

Овој напиток може да ја излечи и најкомплицираната кашлица, која не успева да ја излечи современата медицина.

За подготовка на напитокот треба прво да сварите 250 мл. млеко. Потоа додадете лажица путер и лажица мед. Промешајте и додадете добро изматена жолчка од јајце и ¼ лажичка сода бикарбона.

Ова е многу ефикасен народен лек кој лечи бронхитис, ларингитис и трахеитис кај деца и возрасни.

Лекот се зема пред спиење најмалку 5 дена.

Одлично средство за исфрлање на секрет (шлајм):

– 2 лажици маслиново масло;
– 2 лажици сок од лимон;
– 2 лажици вода;
– 1 лажица мед.