ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Славни > Најжестоки критики за изгледот: Ѕвездата се појави во ова парче, па стана хит на Твитер

Најжестоки критики за изгледот: Ѕвездата се појави во ова парче, па стана хит на Твитер

1 мин читање

Таа покрај што носеше контроверзна тоалета на црвениот тепих, сочно се бакнуваше со партнерот.

Некои нејзиниот фустан го споредија дури со женски полов орган.

Карди Би е една од најголемите ѕвезди во музиката, па 26-годишната раперка одлучи да остави впечаток во тој стил на Греми наградите во Лос Анџелес.

Таа се појави во друштво на нејзиниот сопруг Офсет со кого постојано се скарува и смирува. Карди ја доби наградата за најдобар рап албум.

Раперката носеше ексцентрична тоалета со бисери и сатен од 1995 година од францускиот дизајнер Тиери Муглер, која предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи.

Некои луѓе ја споредуваа со божица, додека некои со вештерка од ликовите на Дизни.

View image on Twitter
View image on Twitter

Jenna Amatulli@ohheyjenna

excuse you, but Cardi B is wearing Mugler COUTURE from fall 1995, originally rocked by Simonetta Gianfelici!!!!!!

WE DO NOT DESERVE THIS #GRAMMYs GODDESS.7,7141:52 AM – Feb 11, 20192,176 people are talking about thisTwitter Ads info and privacy

Globethotter @BrianMcLight

Holy fuck! Cardi is draped in Couture. Do you know how hard it is to get your hands on Couture, let alone MUGLER Couture? WOW!!! This is a moment.Fan Account@BardiUpdatessCardi is wearing vintage 1995 Mugler Couture.11.5K1:47 AM – Feb 11, 2019Twitter Ads info and privacy3,553 people are talking about this

Embedded video

GIPHY Pop@GiphyPop

🙌
🙌
🙌
🙌
🙌

Even this brief glimpse at @iamcardib‘s outfit has me cured of the common cold #GRAMMYs911:52 AM – Feb 11, 201930 people are talking about thisTwitter Ads info and privacyView image on Twitter

View image on Twitter

caity@TalksDD

Cardi B’s inspiration for tonight’s #GRAMMYs. My bitch STUDYING, bitch. Catch the tea…2591:47 AM – Feb 11, 201975 people are talking about thisTwitter Ads info and privacy

View image on Twitter
View image on Twitter

sem @ulsseo

💀
💀

Why cardi b wearing a coffee filter #GRAMMYs3,1731:41 AM – Feb 11, 2019671 people are talking about thisTwitter Ads info and privacyView image on Twitter

View image on Twitter

Blah blah@Blahbla62249522

#GRAMMYs is it just me or is @iamcardib channeling Ursula from the little mermaid? She’s looking gorgeous as always!172:19 AM – Feb 11, 2019See Blah blah’s other Tweets