ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести од светот > Најмалку пет лица загинаа во пожар во стан во јужна Германија

Најмалку пет лица загинаа во пожар во стан во јужна Германија

Најмалку пет лица загинаа во пожар во стан на најгорен кат во станбена зграда во југозападна Германија, соопшти локалната полиција.

Пожарот избувнал во зграда во Ламбрехт, синоќа околу 22 часот и 30 минути по локално време.

Причината за пожарот не е утврдена, стои во заедничко соопштение на регионалната полиција и државниот обвинител.