ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести од светот > Најмалку тројца загинати во терористички напад во Иран

Најмалку тројца загинати во терористички напад во Иран

1 мин читање

Најмалку три лица загинаа при напад со автомобил-бомба врз полициска станица во градот Чабахар, југоисточен Иран.

Иранската државна телевизија инцидентот го окарактеризира како терористички напад.