ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

На турскиот милијардер му беше тешко да ја освој, а сега Емина Јаховиќ откри зошто никогаш повеќе нема да се омажи

1 мин читање

Пејачката Емина Јаховиќ оваа година му стави точка на бракот со турскиот пејач Мустафа Сандал со кого има и две деца, откако во јуни годинава по 12 години брак судски се разведоа.

По бурниот период таа пронајде утеха во милијардерот Седетин Саран, а по ова се појавија гласини дека пејачката повторно ќе се мажи.

Но, Емина по ова за српските медиуми реши да даде изјава и да одговори зошто никогаш повеќе нема да се омажи:

-Мене е тешко да ме освој човек, имам малку врски во животот и тоа може да биде само маж кој ме сака и почитува. Не размислувам за венчавка и не сакам повеќе да се венчам. Зошто жена која се остварила како мајка и поминала развод повторни би рекла „ДА“? Заради што?, прашува Емина и додава дека од секогаш сакала да има ќерка и дека можеби еден ден таа ќе присвои девојче кога ќе ги постигне своите работни планови и амбиции.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0