ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Неколку земјотреси денеска во регионот- Грција силно се тресе

1 мин читање

Неколку земјотреси се регистрирани денеска во регионов. Се тресе Грција, a регистрирани се повеќе потреси од 3 и 4 степени.

Најсилниот кај јужниот сосед е регистриран предмалку со 4,5 степени според скалата на Рихтер.

Послаби земјотреси се регистрирани и во Турција и Малта.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0