ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Неофицијално: Еве по колку пратеници освоија партиите на вчерашните избори

1 мин читање

ДИК одржа прес-конференција на која го кажа бројот на пратеници кои ги освоија партиите на вчерашните избори.

Резултатите уште се водат како неофицијални.

СДСМ\БЕСА-46.

ВМРО-ДПМНЕ-44.

ДУИ- 15.

Алијанса на Албанците\Алтернатива – 12.

Левица – 2.

ДПА – 1.

Број на пратеници по изборни единици:

ИЕ 1 СДСМ\БЕСА-8, ВМРО-ДПМНЕ-7.

ИЕ 2 СДСМ\БЕСА-7, ВМРО-ДПМНЕ-7.

ИЕ 3 СДСМ\БЕСА-9, ВМРО-ДПМНЕ-10.

ИЕ4 СДСМ\БЕСА-10, ВМРО-ДПМНЕ-10.

ИЕ5 СДСМ\БЕСА-8, ВМРО-ДПМНЕ-8.

ИЕ6 СДСМ\БЕСА -4, ВМРО-ДПМНЕ-2.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0