ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Несреќа во Македонија: Прегазена жена веднаш однесена во болница

1 мин читање

Вчера во Прилеп, на улица „1-ви Мај”, А.Т.(34) од Прилеп управувајќи патничко моторно возило „Фиат”, со прилепски регистарски ознаки, удрил во пешакот Б.А.(66) од Прилеп. Б.А. се здобила со тешки телесни повреди, по што е пренесена во Општа болница Прилеп.

Извршен е увид на место на настанот и се работи на расчистување на случајот.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0