ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Славни > Несудената снаа на Лепа Брена доби ќерка

Несудената снаа на Лепа Брена доби ќерка

1 мин читање

Манекенката Доротеа Раденковиќ и нејзиниот партнер, некогашниот учесник во реалното шоу „Survivor“ , Немања Рошиќ добија ќерка.

Пред да започне врска со Немања, познатата манекенка беше во врска со синот на Лепа Брена, Стефан Живојиновиќ.

Стефан и Доротеа се забавуваа повеќе од две години, а беа и на заедничко патувања на Тајланд и се појавуваа на јавните случувања.

Меѓутоа, Доротеа и Стефан раскинаа, па манeкенката започна врска со Немања со кого се сврши во септември 2018година.

На почетокот на оваа година, поточно на 2 јануари добија ќерка која ја крстија Арија.

Вистина.мк