ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Славни > Не сака веќе да молчи: Првиот сопруг на пејачката и почина, а вториот и забранува да побара помош околу новородениот син

Не сака веќе да молчи: Првиот сопруг на пејачката и почина, а вториот и забранува да побара помош околу новородениот син

1 мин читање

Пејачката Гога Секулиќ се породи на 11 декември минатата година во приватна болница во Цирих, а веќе некое време медиумите во соседството пишуваат дека нејзиниот сопруг Урош не дозволувал да изнајмат дадилка за малиот Василиј Андреј.

Бидејќи јавноста долго шпекулира на оваа тема, пејачката реши да се огласи во врска со ова прашање.

-Се пишуваше дека не ми дава да имаме дадилка, не е дека не ми дава, вели пејачката во српската емисија „Ексклузив“.

Таа додава дека тој сметал дека почетокот е најдобро родителите да бидат со своите бебиња.

Гога која во Цирих дошла со својата сестра пред 20 години и се навикнала секаде да се вози со автомобил во Белград, вели дека таму најпрактично е да се оди со трамвај, но и најповолно.

-Јас тука дојдов пред 20 години со мојата сестра. Тука навистина мора да се работи, не е како во Белград. Во Белград секаде сите како да се жалат, се нема пари, а кафулињата полни…, низ насмевка вели пејачката.