ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Економија > Нова цена на бензините и дизелот во Македонија

Нова цена на бензините и дизелот во Македонија

По речиси две недели од последната промена, Регулаторна комисија за енергетика напладне ќе го соопшти новите цени на горивата во Македонија, кои ќе важат од полноќ.

Со последната промена бензините поскапеа за 2 денари по литар, а дизелот за 1 денар.

Според тоа, ЕУРОСУПЕР БС 95 чини 64,5 денари по литар, а ЕУРОСУПЕР БС 98 е 66,5 денари.

Литар дизел се продава по цена од 61 денар.

Ова се моменталните цени.