ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Новогодишната елка во Тетово накитена со пластични кеси и ѓубре

Новогодишната елка поставена на плоштадот во Тетово денеска беше накитена со пластични кеси и со кутии со ѓубре, пишува СДК.мк.

На овој начин, тетовци го изразија својот револт од големата нечистотија во градот. Наместо лампиони, на елката беа поставени заштитни маски, фотографии од ѓубрето низ градот и натписи со кои се предупредува на штетноста од употребата на пластика и на долгогодишниот процес на нејзино распаѓање.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0