ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Македонија > Обезбедувачи на дискотека во Велес затвориле гостин во магацин

Обезбедувачи на дискотека во Велес затвориле гостин во магацин

На 01.01.2019 година во СВР Велес Х.К.(22) од Велес пријавил дека истиот ден околу 02:00 часот од страна на Ј.Л.(23) и Б.С.(35), вработени како обезбедување во дискотека лоцирана на улицата “Алексо Демниевски“, бил противправно лишен од слобода.

Имено, од страна на обезбедувањето бил однесен во магацинскиот простор кој се наоѓал во склоп на дискотеката. Таму му упатиле закани и потоа го пуштиле да си оди.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.