ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Вести > Облачно и студено време

Облачно и студено време

Времето во Македонија ќе биде со зголемена облачност и ќе дува умерен североисточен ветер, па дневната температура дополнително ќе се намали за два до три степени. Во крајните јужни делови и утре ќе има услови за краткотраен локален дожд.

Утринската температура ќе се движи од еден до девет, а дневната од 10 до 17 степени.

Во Скопје слично време, зголемена облачност со умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 17 степени.

Во петок, како и за време на викендот ќе биде стабилно, а температурата повторно ќе биде во пораст.