ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Овие фотографии се вистинска магија, но тие ја покажуваат и суровата реалност на болните дечиња

1 мин читање

Професионалната фотографка Ангела Форкер, која фотографира новороденчиња, неодамна го започна проектот „Precious Baby“ во кој нејзини модели се болни бебиња и деца.

Фотографиите се вистинска магија, но тие ни ја покажуваат и суровата страна на животот- борбата со која се соочуваат овие мали ангели.

Ангела го започна проектот на почетокот на 2018 година со единствена цел да ја потсети јавноста со тешкотиите со кои се соочуваат тешко болните бебиња.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0