ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

Овој петок: Познатиот DJ George R. во „Intermezzo Prive“ во Скопје

1 мин читање

Еден од најпознатите грчки и европски ДЈ-и, DJ George R. овој петок, 23 ноември 2018 ќе биде специјален гостин во клубот „Intermezzo Prive“ во Скопје.

Ова реномирано име е всуштност еден од нај познатите и најбараните ДЈ во Грција, кој освен во најпознатите клубови во родната Атина, настапувал и во најреномираните елитни клубови ширум Грција како што се оние во големите градови и светски познатите туристички  дестинации: Миконос, Солун, Санторини, Крит, Лариса, Волос, Патра итн.

Инаку Џорџ Р ‘(Џорџ Раптис) е роден во Атина, Грција на 16 јуни 1986 … Тој е вистински вљубеник во хаус музиката уште од 15-годишна возраст, кога почнал да собира и да свири многу Класик / Чикаго / Детроит хаус плочи. Покрај тоа, тој имал среќа да живее во Атина и да може да оди и да присуствува на сите настапи на денс-музиката од 2001 до денес … Неговиот брат, ака музичарот QUELL (познат по изданијата на Ibadan Records These Days and 8Bit) и неговиот добар пријател ARGY (Cadenza,Ibadan,Cocoon), кои ја напуштија Грција на почетокот на претходната деценија за да студираат и да продолжат кариера во музиката, исто така влијаеа врз кариерата на Џорџ.

Џорџ Р  пуштал музика на  локални забави и барови како млад и посветен музички фан и диџеј во текот на годините наназад. Во 2007 како ПР менаџер на забавите на Club Balux Club се запознал со DJ Jojo (Nuestra Musica), а резултатот од тоа пријателство доведе до тоа Џорџ да соработува со Џоџо за забавте Nuestra Musica во Dybbuk Club, главно, во центарот на Атина. Оттогаш, Џорџ, исто така, почнува  да настапува низ целата земја и полека  ја гради сопствената  репутација како независен диџеј, кој имал настапи во многу центри на Грција во Атина, на  Миконос, Солун, Санторини, Крит, Лариса, Волос , Патра итн.

Сега тој е резидент Dj во клубот Dybbuk секој петок, освен кога не е надвор од Грција и понекој четврток со CJ Jeff.

Тој соработува со Rhythmetic (Cj Jeff) , Playground (Viton) и други агенции за промоција на настани и бројни најпознати грчки диџеи и луѓе од клаберскиот свет.

Исто така тој игра со Глобал Фантазија, Нуестра Музика, Најдобрите тимови во Атина, Грција.

Некои од клубските настапи на Џорџ Р во изминатите 9 години вклучуваат негови ДЈ перформанси  во:

DYBBUK / MAMACAS / BOLIVAR / MIKRO / SIXX (Колонаки) / BALUX (глифада) и уште многу други најдобри  дискотеки низ цела Грција.

Тој исто така настапувал  заедно со големите европски уметници како: Dennis Ferrer / Hot Since 82 / Tiefschwartz / Phonique / Argy / Noir / H.O.S.H / Andrea Oliva / Kolombo / Sharam Jay / No Artificial Colours and counting… Џорџ Р исто така е  и  музички продуцент.

Многу нова музика од големите денс етикети доаѓа наскоро, затоа останете во контакт со него. .. и дојдете на неговиот настап во Скопје, во клубот  „Intermezzo prive“, во петок, на 23 ноември 2018 на незаборавна журка.

Ве молиме пратете не и стиснете лајк:
error20
fb-share-icon0