ТРАЧ МУАБЕТИ

Се е трач но има и вистина

ТРАЧ МУАБЕТИ > Занимливости > Одбила хемотерапија па починала од рак на дојката: Фановите се збогуваа со натпреварувачката на познато реално шоу

Одбила хемотерапија па починала од рак на дојката: Фановите се збогуваа со натпреварувачката на познато реално шоу

1 мин читање

Два месеци откако и е дијагностицирано рак на дојка на позната натпреварувачката на едно американско реално шоу таа починала.

Манекенката Џаел Страус која имала 34 години починала само два месеци откако и бил откриен ракот на дојката.

Иако ракот и е откриен во четвртата фаза, таа веднаш започнала со хемотерапијата, а набрзо се одлучила да престане со истата.

По оваа одлука неколку денови била во кома, па починала во вторникот.

Инаку таа во 2007-та година се натпреваруваше за најубава учесничка во реалното шоу „Следниот топ модел“ каде го освои шестото место.